Projelerimiz

Kahrat - Dünya Çiftçi Kadınlar Günü

Kültürpark Rotary Kulübü olarak, Dünya Çiftçi Kadınlar Günü'nü kutlamak için bir şenlik düzenledik. Tire'de keten ekimi başlatan Döngü Kooperatifi işbirliği ile gerçekleşecek şenlikle, çiftçi kadınlarımızın üretimdeki önemini, aile ve ekonomiye katkısını hatırlatmak istiyoruz. Şenliğe pek çok kooperatif ve kuruluş ürünleri ile katıldı. Kahratlı çiftçi kadınlarımız da geleneksel gıda ürünlerini sundular.

Buca Ali Kuşçu İlköğretim okulu kütüphanesi

Buca Ali Kuşçu İlköğretim okulunda oluşturduğumuz kütüphane aracılığıyla,öğrencilerimizin okuma alışkanlıklarının geliştirilmesinin yanısıra anlama ve anladıklarının düzgün biçimde ifade edebilmelerini teşvik edecek ödüllü kampanyalar düzenlemek olacaktır

Yarınlarımızda söz sahibi olacak çocuklarımızın, hayal dünyalarını geliştirecek Bilim sergimizi,Ege ODTÜ mezunlar derneği ve Konak Belediyesi ile birlikte belediyeye ait Zeytinlik’teki semt evinde açmayı hedefliyoruz.
Zaman içinde çoğaltılabilecek materyal istasyonlarıyla birlikte, çocuklarımızın düşünme, araştırma ve sorgulama yetilerinin geliştirmeye katkı sağlamayı hedefliyoruz.
Daha fazla bilgi

Mikro Perma Kültür

Buca Ali Kuşçu İlköğretim okulunda; çocuklarımızın temiz hava, toprak ve bitki konusundaki algılarını pekiştirmeyi hedefliyoruz. Bu amaçla okul bahçesinde mikro düzeyde oluşturacağımız bahçede öğrenciler, perma kültür ilkeleri doğrultusunda yapacakları uygulamalarla, temiz toprak oluşturma, suni gübre, ilaç katkısı olmadan üretim yapmayı bizzat yaşayacaklar.

Gençlik Gelişim Seminerlerini, EÇEV (Ege Çağdaş Eğitim Vakfı) ile ortaklaşa gerçekleştirilmektedir.
Gençlik Gelişim Seminerlerinin hedef kitlesi üniversite öğrencileridir. Profesyonel hayatta başarılı olmuş kişiler konuşmacı olarak davet edilir. Amaç kısa bir zaman içinde hayat atılacak gençlere vizyon kazandırmak, alanında tanınan kişlerin tecrübelerinden yaralanmalarını etmelerini sağlamaktır.
EÇEV ile çalışma kararı almamızın en önemli sebebi alanında uzmanlaşmış sivil toplum örgütleri ile işbirliği içinde olmaktır. Anadolu’nun her köşesinden gelmiş, EÇEV bursiyeri 90 üniversite öğrencisi ile seminerlerimizi tamamlamayı amaçlıyoruz.
Daha fazla bilgi

Akdeniz Barış Senfonisi Projesi

Global Grant ortağı olduğumuz Akdeniz Barış Senfonisi Projesinin "Barış" sunum ve çalışmalarını koordine ettik
11 Mayıs tarihinde SEV İlk ve Orta okullarının 4. ve 7. sınıf öğrencileri ile Akdeniz Barış Senfonisi Uluslararası Projemizin "Barış" çalıştayının 2.kısmını gerçekleştirdik.
27 Mayıs 2017 Cumartesi Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezinde, orkestra yaklaşık 1000 davetliye konser verdi

Tepecik Doğum Hastanesi Toplum Birliği

Toplum birliğimizde gebe okulu kuruluşu, kök hücre projesi ve ihtiyaç sahiplerine kitap,bisiklet gibi bağışlarda bulunuyoruz
Doğumlarını gerçekleştirdikleri çocukların ebelerine, gebe okulumuza katılan hamile anne adaylarına sertifikalar dağıttık

Barış ve Anlaşmazlıklar Çözümü Projesi

Okullarda öğrencilerin yaşadığı kişiler arası çatışmaların yapıcı ve barışçıl çözümü, verilen eğitim sonrasında akran arabulucular kolaylaştırıcılığında müzakere ve akran arabuluculuk yaklaşımının yaygınlaştırılması için geliştirilmiş bir projedir.

Karbonsuz Mutluyum

Proje çerçevesinda karbon ayak izimizin nasıl oluştuğu ve bunu nasıl azaltabileceğimiz hakkında, yetişkinlere ve öğrencilere yönelik iki farklı koldan etkinlikler yapıldı. karbonsuzmutluyum sloganıyla oluşturulan proje web sitesinde yetişkinler ve öğrenciler için ayrı olarak ayak izleri hesaplanıp kaydedilebilmektedir. Böylece proje sonunda hem projeye katılan üyelerimizin, hem de okulların karbon ayak izi istatistikleri elde edilmektedir.
Proje hakkinda daha fazla bilgi icin karbonsuzmutluyum.org proje websitesini ziyaret edebilirsiniz ve siz de karbon ayak izinizi ölçüp azaltma yollarını öğrenebilirsiniz

Dünya Mirasları

Bu projede, İzmir'deki ilköğretim okullarında seminerler düzenleyip, dünya miraslarımızı ve aday olanları tanıtıyoruz. Okullarda öğrencilerimiz de, dunyamiraslari.org web sitemize gelip gördükleri miraslari işaretleyip, resim yukleyip, yorumlarını yazabiliyorlar, diğer yüklenen resimlere bakıp dünya miraslari hakkında bilgileniyorlar

KOSGEB Ve DEÜ İşletme Fakültesi İle Girişimcilik Eğitim Programı

DEU İşletme Fakültesi 3. 4. Sınıf ve Yüksek Lisans öğrencileri arasından seçilecek 30 kişiye Danışman Kuruluş tarafından "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" verildi.
Bu eğitimden mezun olarak kendi işini kuran girişimcilerin "KOSGEB Yeni Girişimci Desteğine" başvurmaları sağlanmıştır.

Proje Refakat

Proje Refakat çerçevesinde, İzmir merkezli bir market zincirinin Mart 2015te kulübümüze bağışladığı yaklaşık 1.000.000 TLlik 150.000 kadar ürünü, Türkiye çapında ihtiyacı olan okullar, hastaneler gibi kurumlara dağıttık